Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

NOVINKY

arr3Péče o růžePéče   1. Růže by se neměla vysazovat do zmrzlé půdy a v době velkého sucha, jinak je můžete...

NÁŠ TIP

ZBOŽÍ V AKCI

KONTAKTY

Jana Stupárková
Klokočůvek (srub)
74235 Odry
napište nám
přímý prodej je možný jen s objednávkou z eshopu
Ičo: 46161007, Dič: CZ7257315681

Úvod » Co se děje u nás

Co se děje u nás

Co je nového u nás v zahradnictví v Klokočůvku?

Tak tato nádherná housenka patří nenápadnému nočnímu motýlovi, kterého pojmenovali asi dle housenky Štětconoš trnkový. Šeřík mám umístěn vedle švestky a trnkové keře máme v nedalekém remízku, tak se mu u nás asi líbí.

Více na Wikipedii

9.8.2017

Tahle nádherná a velmi zvláštní housenka se objevila dnes na listech šeříku. Nevím jaký typ housenky to je, ale pokusím se o ní něco zjistit.

Pokud by někdo z Vás věděl co je to za housenku, prosím napište ni to na email: j.stuparkova@seznam.cz

Děkuji 

Je prosinec a sníh nikde. Naše ovečky mají ještě možnost si najít nějakou trávu.

Ovce chovám již asi 6 let. Začala jsem se třemi romanovkami. Nyní díky zahradnictví na ně nemám tolik času a starost o ně převzal již můj muž. Ta první u plotu s černobílou hlavou je naše nejstarší ovce z původních tří začátečnic a jmenuje se Johana. Je všude první a pěkně mlsná. Jehňata má malé, ale nemáme to srdce ji dát do klobás, bude tady na dožití.


 

Naše kočka Betina mne neustále zdržuje od práce..

 

 

Je září 2016 a naše trvalky jsou v plném květu. Snažím se pro Vás vypěstovat tu nejlepší kvalitu, snad potěší i vaše včely a motýly. U nás je také mnoho vážek, které krouží jako malé vrtulníky a kontrolují situaci pod sebou. Vyhovuje jim vlhko, které rostliny po zalití vydávají.

Právě kvetou řebříčky, zápleváky, rozrazilovce a šalvěje.

 

Při pohledu na kalinu obecnou Roseum jsem si všimla, že má skoro všechny listy okousané a hledala jsem škůdce. Nemohla jsem uvěřit tomu co vidím. Na jedné větvičce byla obrovská zelená housenka. Můj muž ji podle webu identifikoval jako housenku lišaje šeříkového.

Je to krasavice. Dlouhá byla asi 7-8 cm