Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Doprava a balení rostlin
Novinky
30.08.2021
Trvalky a jejich kvalita
Trvalky, které zasíláme pěstujeme pouze u nás, a proto je zasíláme ve stavu jejich přirozeného růstu, vzhledem k danému období. Např. šalvěje se po od... číst celé
13.03.2018
Péče o růže
Péče   1. Růže by se neměla vysazovat do zmrzlé půdy a v době velkého sucha, jinak je můžete vysazovat celoročně. Nyní, kdy jsou mrazíky již jen obč... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

 

Poštovné a balné v Zahradnictví Arónie

Cena poštovného za jeden balík je 170 kč

Cena za dobírku je 30 kč.

Pokud je objednávka velmi obsáhlá, posílám ji ve více krabicích. Za každou další krabici účtuji 170 kč. Pokud je objednávka velmi těžká počítám 190 nebo 250 kč. To je většinou při objednání 30-40 ks trvalek nebo 8-10 keřů ve 2-3 l květináči atd.

 Kartón je dlouhý 110 cm a vejde se do něj opravdu mnoho. Je pětivrstvý, takže nehrozí protržení nebo přelomení.

Veškeré rostliny balíme tak, ať v krabici nemají žádný pohyb a nemohou se poškodit. Jsou zafixované a i kdyby se stalo, že balík dopravce postaví vzhůru nohama, nemělo by se nic poškodit.

Každý květináč (jen květináč a ne rostlinu) balíme do sáčku a rostlinu do novin. Nepoužívám plastové krabičky, protože rostliny v ní se zapaří a mohou chytit plíseň.

Máme vyzkoušené, že rostliny i po týdnu strávených v uzavřené krabici, byly v naprostém pořádku.

Pokud Vám dopravce přiveze poškozený balík, ještě to neznamená, že rostliny jsou uvnitř zničené. Nejlépe bude, když si krabici před ním otevřete a sami se přesvědčíte, že je vše tak, jak má být.

Pokud balík odmítnete z důvodu delší doby doručení, tak dopravce bude zasílat balík zpět, ale tím se prodlouží jejich doba strávená v krabici o další týden nebo 14 dnů a je možné, že by rostliny tento návrt nepřežily. Žádní dopravci nám nevrátí peníze za uschlé rostliny. Vrátí jen částku za poštovné a proto zvažte, jestli si balík přeci jenom nepřevezmete. Pokud najdete ve své zásilce rostliny, které jsou uschlé, vyřídíme spolu okamžitě vrácení peněz.

Stromy a keře na kmínku jako je hortenzie, šeřík, brslen Compactus, Gingko, modřín, svída, bříza, dub, buk a  jiné, s výškou od 110 - 168 cm, posíláme ve speciální vysoké krabici vyrobené na míru. Cena poštovného je 190 - 200 kč za jeden balík. Jen výroba krabice mne stojí 80 kč + poštovné 140 kč. Balné Vám nepočítám.

Slovensko

Poštovné klasického balíku do délky 120 cm je 240 kč + 45 kč dobírečné. Balíky od 120 - 168 cm je za poštovné 320 kč.

 
 Velké stromy a težké keře s balem je nutné vyzvednout po domluvě u nás v Klokočůvku, nebo Vám je rozvezeme na jaře, nebo na podzim, kdy je objednávek více a doprava se nám zaplatí.

 Doprava objednaného zboží je zajišťována přepravní společností DPD. 

Prosím důvěřujte nám, balíme rostliny již několik let a tuto činost jsme dotáhli, až skoro do dokonalosti. O tom soudí i některé recenze na Google i na Seznam.cz. 

 

Cena sběrné dopravy

Tuto dopravu zajišťujeme pouze při nákupu objemných stromů, které se díky své výšce, nebo váze, nedají zaslat.

Ceny dopravy se pohybují od 500,- do 1900.- (pokud je to na druhém konci republiky). U levnějších a menších stromů a keřů do 2 - 3 000.- je to za 500.-

Aronie
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.