Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. O nás
Novinky
02.08.2022
Péče o růže
  1. Růže by se neměla vysazovat do zmrzlé půdy a v době velkého sucha, jinak je můžete vysazovat celoročně. Nyní, kdy jsou mrazíky již jen občas, ... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

 

O nás

 

Vyrostla jsem v nádherném prostředí, blízko lesa.  Jako děcko jsem v něm i na zahradě trávila plno času a tak jsem si i hlavně díky mým rodičům, kteří mají zahradu opravdu rádi a vypěstují cokoliv a to s velkým úspěchem, k ní udělala opravdu srdečný, až vášnivý vztah.

 

Před lety jsme zakoupili s mým mužem v Klokočůvku 12 ha luk a tak se nám naskytla příležitost tady něco zajímavého, pro přírodu a pro nás, vytvořit. V krajině používáme hlavně původní dřeviny a postupně sázíme lesíky a remízky, které zde chyběly a které jsou moc důležité pro ptáky i zvěř.

Pro okrasné keře, stromy, růže, trvalky a okrasné trávy mám prostor v zahradě blízko domu, ale vzhledem k velmi jílovité půdě, to jde vše pomalu.

 

Založit zahradnictví jsem měla v hlavě už hodně dlouho a tak jsem se rozhodla té vášni věnovat i pracovně a ne jen pro zábavu.

Začalo to malou prodejnou v tatíkově garáži a pokračovalo v Klokočůvku. Nejprve to bylo pár ovocných keřů a komulí, poté růže a okrasné keře. Následovaly trvalky, které jsem si začala pěstovat sama.

Do této práce dávám skoro vše. Je pravda, že hlavně na jaře, je to šílený fofr a někdy mám chuť s tím praštit, ale druhý den ráno mne to opět přejde. Jsem ráda, že mám to štěstí, dělat něco , co mne opravdu baví a  být venku na čerstvém vzduchu.

Bohužel mé zahradnictví neslouží jako přímý prodej. Objednávek z eshopu máme tolik, že jsem plně vytížená jejich odesíláním a na prodejnu nenám již čas.

Jsem opravdu ráda, že zákazníci se k nám rádi vracejí. Velký důraz dávám na kvalitu odesílaných rostlin a následné balení do balíků.

Sortiment, který zde nabízím, vybírám pečlivě a ráda bych nabídla takové rostliny, které se mi samotné líbí a dá se s nimi tvořit zajímavý a originální zahradní design.

V zahradnictví nepoužíváme žádnou chemii. Nestříkáme proti škůdcům. Vše nechávám na přírodě a myslím si, že zdraví rostlin, až na občasné vyjímky je velmi dobrá. Chce to jen trpělivost a neprodávat za každou cenu, dát tomu čas.

Pěstební plochu 10 m² jsem každým rokem rozšiřovala a nyní je již na 1 ha. Počáteční balení v mém starém Tranzitu Ford se přesunulo do dřevěného domku a přibyl i sklad na kartóny a vodárna. Zahradnictví již nemusím denně zalévat hadicí (to by již časově ani nešlo), ale pouštíme závlahu.

Nejsem na to již sama, ale několik let zaměstnávám dvě mladší ženy, které baví být venku a nevadí jim práce v každém počasí. Brigádníci pomáhají vždy na jaře a na podzim, kdy je nejvíce práce. 

Jsem ráda, že od minulého roku mi pomáhá i můj manžel. Spolu jsme založili novou firmu Aronie Arbo s.r.o., která se věnuje pěstování stromů a keřů v květináčích. Specializujeme se na vícekemnné stromy a to hlavně na břízu himalájskou a muchovníky. Najdete u nás i jiné krásné stromy a vzrostlé keře, stačí si jen vybrat a my Vám je dovezeme, nebo zašleme. 

 

 

 

Pro ty, kdo nás nemohou najít na mapě je zde popis cesty k nám

 

Jeďte do Oder a z Oder směr na Vítkov. Projedete Jakubčovice lom, železniční přejezd a pak projedete Heřmánky a přejedete druhý železniční přejezd a za mostem se dáte rovně a ne po hlavní na Vítkov. Po pravé straně uvidíte pastviny a vzadu je bílá dřevěnice. Máme horší cestu , ale jezdí sem i kamiony. Vpravo u vjezdu uvidíte hromadu sena na polo zakrytou bílou plachtou.

 

 

 

 

           

Kontakt
Zahradnictví Arónie - Klokočůvek 370, 74235 Odry
Přímý prodej - březen - dle počasí
Aronie