Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.

Ruj vlasatá Lilla ® - 12 l

Cotinus dummeri Lilla ®

Ruj vlasatá Lilla® je krásný okrasný keř, který jako každá ruj má okouzlující vlasaté květenství, ale barvu listů má zbarvenou do vínově červené s fia... celý popis
Dostupnost
září 5 ks
1 860,00 Kč
1 617,39 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:ZAMV064-011-C
prodejní rozměr:80 - 100 cm, 12 l, krásně větvený, hustý
výška v dospělosti:4 m
Kompletní specifikace

Ruj vlasatá Lilla® je krásný okrasný keř, který jako každá ruj má okouzlující vlasaté květenství, ale barvu listů má zbarvenou do vínově červené s fialových nádechem.

Později lemuje okraje listů jemná červená linka, která dodává rostlině atraktivní kontrast.

Potřebuje být na slunci, protože tak bude její barva více intenzivní, jinak by se zbarvila do tmavě zelené.  Na podzim se listy barví do červené oranžové i žluté.

Snese sucho i mokro, ale stálé mokro ji dělá problémy. Ruj vlasatá má několik kultivarů, které se odlišují zbarvením listů.  Druh Grace má hladké listy v mládí ocelově modré s purpurovými tóny a na podzim se mění do oranžové a vínové barvy. Květenství v podobě jemných vlásků má barvy tmavě růžové.

Ruj vlasatou je vhodné stříhat vždy na jaře, jelikož tvoří dlouhé výhony, které jsou po čase řídké. Stříhejte loňské výhony asi o 2/3. Tak se keř krásně zahustí. Výška dospělého keře je až 4 metry, ale díký stříhání jej můžete udržet nižší.

Ruj vlasatá je vhodná jako solitéra nebo do společných záhonů. Pěkné jsou kombinace s růžemi, hortenziemi a travinami. 

           

Aronie