Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Rostliny
  3. Okrasné keře
  4. Ostatní okrasné keře
  5. Ruj vlasatá Young Lady ® - 12 l

Ruj vlasatá Young Lady ® - 12 l

Cotinus coggygria Young Lady ®

Ruj vlasatá Young Lady'® je úžasná odrůda ruje vlasaté. Její listy jsou svěží zelené barvy a květenství se podobá jemným vláskům, které jemně vlají v... celý popis
Dostupnost
květen 3 ks
1 460,00 Kč
1 269,57 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:ZAMV273034-C12-C
prodejní rozměr:80 - 100 cm, 12 l,
Kompletní specifikace

Ruj vlasatá Young Lady'® je úžasná odrůda ruje vlasaté.

Její listy jsou svěží zelené barvy a květenství se podobá jemným vláskům, které jemně vlají ve větru. Young Lady'® dorůstá jen do 1,5 m výšky. Doba kvetení je od června do července. Na podzim Vás Young Lady'® okouzlí svou nádhernou barvou listí, která je žlutá a oranžová s červeným nádechem.

Ruj je opadavý keř, který je velmi nenáročný k pěstování. Snese sucho i mokro, ale stálé mokro ji dělá problémy. Ruj vlasatá má několik kultivarů, které se odlišují zbarvením listů.  Druh Royal Purple má hladké listy v barvě bordó, které se v průběhu roku mění barvu.

Ruj vlasatou je vhodné stříhat vždy na jaře, jelikož tvoří dlouhé výhony, které jsou po čase řídké. Stříhejte loňské výhony asi o polovinu. Tak se keř krásně zahustí. Výška dospělého keře je až 4 metry, ale díký stříhání jej můžete udržet nižší.

Ruj vlasatá je vhodná jako solitéra nebo do společných záhonů. Pěkné jsou kombinace s růžemi, hortenziemi a travinami. I kdoulovec japonský se krásně vyjímá, když má za sebou ruj vlasatou v barvě bordó.

           

Kontakt
Zahradnictví Arónie - Klokočůvek 370, 74235 Odry
Přímý prodej - březen - dle počasí
Aronie