Akát ´Umbraculifera´ - vk 150 cm Prunus ´Umbraculifera´

Kód: ZAMV065-30-C15-AA-3764
Neohodnoceno
Značka: Aronie Arbo
2 900 Kč / ks
Skladem (10 ks)

Akát je velmi atraktivní strom a Umbraculifera je akát s přirozeně, do kulata rostoucí, korunou. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Je vhodný i do menších zahrad a krásně vypadá podsazený hortenziemi.  Jeho listy jsou lichospeřené a jsou svěže zelené barvy. Nemá rád těžkou jílovitou půdu, ale vyhovuje mu dostatečně propustná, spíše sušší zahradní půda, což vyhovuje některým majitelům zahrad, kteří často cestují. Snáší totiž dobře i přísušky.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vzrostlé stromy a keře
barva listů: zelená
mrazuvzdornost: -35 °C
podmínky: propustná, zahradní půda
prodejní rozměr: výška kmínku vk 150 cm, C 15 l
šířka v dospělosti: 2 m
typ: okrasné středně vysoké stromy
výška v dospělosti: 1,5 m kmínek + 2 m koruna

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.