Bříza čínská - Betula albosinensis ´Fascination´ - Exkluziv Betula albosinensis

Kód: ZAAP23-2-C65
Značka: Aronie Arbo
5 300 Kč / ks
Skladem (4 ks)

Bříza čínská ´Fascination´ má větší a tmavší zelené listy, než klasické břízy. Na podzim se listy barví do zlatožluté barvy. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Je nenáročná, ale lépe se ji daří ve vlhké, ale dobře odvodněné půdě na slunci, nebo v polostínu. 

Dorůstá do výšky 10 - 12 m.  

Betula albosinensis, nebo-li stříbrná čínská bříza, je středně vysoký, listnatý strom s otevřenou korunou. Nejvíce přitažlivá je krásná odlupující se kůra, která září lesklou měděnou barvou v různých odstínech růžové a fialové. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rostliny
doprava: rozvor Aronie nebo osobni
podmínky: vlhká, dobře odvodněná půda
prodejní rozměr: výška 350 - 400 cm, ok 10-12, arbo, vk 100 - 120 cm, kontejner 65 l
umístění: slunce, polostín
výška v dospělosti: 10 - 12 metrů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.