V zahradnictví je možné osobně vybírat pouze stromy a vzrostlé keře. Termín návštěvy je nutné rezervovat předem. Můžete přijet i v něděli. Ostatní zboží je nutné objednat přes e-shop. Nachystáme a pošleme, nebo si svou objednávku můžete vyzvednout osobně.

Bříza himalájská - Betula utilis ´Doorenbos ´ vícekmen - 350 cm +

Kód: ZABA0001
9 600 Kč / ks
Skladem

Bříza himalájská  je jedna z nejbělejších bříz a patří také k těm nejoblíbenějším díky menšímu vzrůstu. Bříza himalájská Doorenbos (Betula utilis Doorenbos) je další krásný kultivar se sněhobílým kmenem a nižším vzrůstem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Strom má 3 - 4 kmeny. Nejsou sezazené, ale přirozeně rostoucí. 

Statný, krásný a již vzrostlý vícekmen v 55 l kontejneru/květináči. Je to výhoda vůči balu, u kterého hrozí, že ne celý se ujme a bude se muset částečně ořezat.

Pokud si budete chtít svou břízu vybrat osobně, je možné se domluvit na individuální schůzku, jakmile to počasí dovolí.

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
doprava: rozvoz nebo osobní odběr
Odběr: pouze osobní, nebo rozvoz Aronie
podmínky: každé půdy, vlhčí
prodejní rozměr: 350 cm +, 55 l kontejner, 3-4 kmeny, top kvalita
umístění: slunce, polostín
výška v dospělosti: 7 - 10 metrů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.