Bříza himalájská Doorenbos - vícekmen - 300 - 350 cm + Betula utilis

Kód: ZAPP0002-C65-4-5
Neohodnoceno
Značka: Aronie Arbo
7 800 Kč / ks
Skladem (7 ks)

Bříza himalájská Doorenbos je krásný kultivar břízy himalájské se sněhobílým kmenem a nižším vzrůstem, než je bříza jacquemontii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bříza himalájská je jedna z nejbělejších bříz a patří také k těm nejoblíbenějším díky menšímu vzrůstu.

 V mládí bývá kmen krémový a později krásně zbělá. Vytváří nádherný kontrast v zahradě a pokud má v pozadí živý plot a je podsazena například kapradinami a trvalkami s výraznými většími listy jako je např. rodgérsie nebo čemeřice vypadá celá skupinka nádherně. Zajímavé jsou i doprovodné trvalky s bílými květy jako je náprstník Alba, mavuň Albus, ale i modře kvetoucí poměnky bahenní, kakosty a jiné.

Bříza vícekmenná je ve 65 l kontejneru/květináči . Je to výhoda vůči balu, u kterého hrozí,  že ne celý se ujme a bude se muset částečně ořezat.

Pokud si budete chtít svou břízu vybrat osobně, je možné se domluvit na individuální schůzku v březnu, jakmile to počasí dovolí.

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vícekmeny
doprava: rozvoz nebo osobní odběr
Odběr: pouze osobní, na domluvu
podmínky: každé půdy, vlhčí
prodejní rozměr: 300 - 350 cm +, 65 l kontejner
umístění: slunce, polostín
výška v dospělosti: 7 - 10 metrů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.