Buk převislý - Fagus sylvatica ´Purple Fountain´ - 180 - 200 Exkluziv

Kód: ZABP40710-C15-AA
4 600 Kč / ks
Momentálně nedostupné (5 ks)

Máte rádi převislé buky s červenými listy? Buk lesní Purple Fountain je další nádherný červenolistý převislý buk s názvem "Purpurová fontána".

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fagus sylvatica Purple Fountain je převislý, pomalu rostoucí strom. Má vínově zbarvené listy, které proti slunci září červenými tóny.  Na podzim se barví do měděné oranžové barvy. Roste sloupovitě a neroste moc do šířky a proto je vhodný jako solitér tam, kde nemáme moc prostoru, ale potřebujeme dekorativní vyšší, ale úzký strom. Také ve skupině zelených keřů i jehličnanů působí zajímavě.

Roubovaný od země a převislé větve má po celém kmeni. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
barva listů: vínově červené, podzim oranžové
podmínky: běžná zahradní půda, propustná, mírně vlhká
prodejní rozměr: květináč, výška 180-200 cm, s obrostem
typ: nízké stromy
výška v dospělosti: 300 - 600 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.