Dub červený Haaren na kmínku - vk 210 cm Quercus rubra Haaren

Kód: ZABO074-33-AA-1B
3 980 Kč / ks
Momentálně nedostupné (1 ks)

Dub červený Haaren je další krásný nízký strom s kulovitou korunou a nádherně zbarveným podzimním listím.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Roste hustě a kompaktně do kulovitého tvaru, později do kuželovitého.

Atraktivní je jak na jaře svými sytě zelenými krásně vykrajovanými listy, v létě hustě olistěný svěže zelenou barvou a hlavně na podzim, kdy nebudete moc od něj odtrhnout oči. Zbarvuje se do sytě červené barvy.

Sázíme jej do výživné, kyselejší půdy. To znamená, že pokud máte jílovitou půdu tak ji musíte odlehčit přidáním říčního písku (ne žlutého) a přidat do ní ještě rašelinu, která ji lehce okyselí. Pokud ve vyhloubené jámě stojí voda, vykopejte ji větší a na dno přidejte štěrk.

Je vhodný jako solitér, ale i v kombinaci s jinými zastřiženými keři i zakrslými jehličnany, koule buxusu může před Haaren vypadat atraktivně.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
barva listů: zelená, podzim červená
doprava: osobní, podzimní rozvoz
podmínky: humózní propustná půda, kyselejší
prodejní rozměr: ok 8 - 10 cm, 78 l, vk 210 cm
umístění: slunce, polostín

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.