Ginkgo biloba - jinan dvoulaločný - 230 - 250 cm - Exkluziv Ginkgo biloba

Kód: AAHP1122-5-AA
Značka: Aronie Arbo
6 400 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Ginko Biloba - jinan dvoulaločný léčivý strom, který je výborný k čištění cév.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Ginko Biloba neboli Jinan dvoulaločný je tradiční čínský léčivý strom.

Je to jeden z nejstarších stromů na zemi a je velmi odolný vůči klimatickým změnám a povětrnostním vlivům. Má velmi zajímavé listy podobné vějířům, které se na podzim zbarvují do jasně žluté barvy.

Sušené listy jinanu mají příznivý vliv na krevní oběh (prokrvení mozku) a nervový systém. Jinan zabraňuje ucpání tepen, rozšiřuje cévy a snižuje propustnost kapilár. Nejlepší je listy sbírat na konci léta nebo brzy na podzim.

U nás se pěstují jeho kultivary.  Je to dvoudomý strom. Je nenáročný na umístění. Půda kyselá až zásaditá, kyprá a humózní. Snáší dobře městské klima a výfukové splodiny, proto je často vysazován na veřejná parkoviště. Celoroční péče není nutná.

Doplňkové parametry

Kategorie: Léčivé rostliny a bylinky
podzimní zbarvení: žluté listy
prodejní rozměr: 230 - 250 cm, C 45 l, ok 8-10 cm
výška v dospělosti: 15 - 25 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.