Hmyzí hotely

 

Hmyzí hotely by měly být součástí každé zahrady. Je to kvůli tomu, že v dnešní době chceme zahrady více uklizené, bez hromádek listí, dřeva, nebo i starých cihel, které se po stavbě neuklidily.

Tento materiál kdysi sloužil a ještě nyní slouží našemu hmyzu ke hnízdění a úkrytu. Pokud tyto hromádky na zahradě nemáme, je nutné hmyzákům vytvořit něco přírodě blízkého a to jsou hmyzí domečky či hotely a hotýlky. 

Umístěte svůj hotel v chráněné oblasti zahrady, daleko od převládajícího větru. Většina hmyzu, stejně jako brouci, žáby a ropuchy, má ráda mírně vlhké podmínky; ale včely samotářky potřebují vaše nejslunnější místo, které jim pomůže zahřát se v chladných dnech.

Pokuste se najít pro hmyzí hotel to pravé místo. Mělo by být v blízkosti stávajícího místa výskytu hmyzu, jako je živý plot, záhon květin bohatých na nektar, nebo jezírko. Než se nadějete, bude váš hotel plně obsazen, skutečné útočiště pro malá stvoření, která to nejvíce potřebují.

Nejprodávanější

6 položek celkem
Domek pro berušky  Esschert Design
345 Kč

Tento jednoduchý model vyrobený z přírodních materiálů nabízí beruškám dobré místo k hnízdění a pomáhá tak udržovat, nebo dokonce zvyšovat populaci tohoto hmyzu.

 
ZEE-WA05
Domeček pro motýly  Hmyzí hotel pro motýly
619 Kč

Hmyzí hotel pro motýly

ZEE-VC3
Domky pro včely - zelené 3 kusy  Hmyzí domky pro včely
Tip
1 980 Kč

Hmyzí domky pro včely

ZEE-EL072
Domeček pro hmyz Vigvam  Esschert Design - Hmyzí nástěnný domeček
379 Kč

Esschert Design - Hmyzí nástěnný domeček

ZEE-WA36
Domeček pro berušky s kresbou  Esschert Design - Hmyzí hotel pro slunéčka
Tip
345 Kč

Tento jednoduchý model hotelu pro berušky je vyrobený z přírodních materiálů a doplněn vypáleným obrázkem slunéčka s latinským názvem Coccinellidae.

 
ZEE-WA37
Domeček pro motýly s kresbou  Hmyzí hotel pro motýly
345 Kč

Tento jednoduchý model motýlího hotelu je vyrobený z přírodních materiálů a doplněn vypáleným obrázkem motýla s latinským názvem Lepidoptera.

 
ZEE-WA39