Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Inspirace
Novinky
02.08.2022
Péče o růže
  1. Růže by se neměla vysazovat do zmrzlé půdy a v době velkého sucha, jinak je můžete vysazovat celoročně. Nyní, kdy jsou mrazíky již jen občas, ... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

 

mavuň Albasápa ruselova, okrasný česnek po odkvěturuj vlasatá Grace, okrasný česnek po odkvětubříza himalájská Doorenbos - vícekmen, rozrazil Lapis Lazuli, pryšec mandloňovitýkosatec sibiřský, růže Austinka, pryšec, dřišťálpivoňka Sarah Bernhardtplamének Ville de Lyon, habrový živý plotKontryhel a rozrazil ožankovitý Shirley BlueČistec velkokvětýpryšec mandloňovitý, bříza Doorenbos vícekmen, Kohoutek věncový Atrosanguinearůže Kordes ´Rhapsody in Blue´sápa hlíznatá
Trvalky v zimě

Trvalkové záhony jsou krásné nejen v době květu a růstu, ale také v zimě, kdy jsou vidět jen suché květy. Nejkrásnější je ranní jinovatka a ptáci, kteří pojídají semena a plody dřišťálů. 

Trvalkové záhony

 

I takto se dá vytvořit působivý záhon a nepotřebujete k tomu mnoho druhů rostlin. Je jasné, že takto působivé budou až v létě.  Záhon můžete osázet na jaře kvetoucími trvalkami a také cibulovinami a tak se vám záhon bude v průběhu roku měnit a dělat vám radost. Cibuloviny sázejte mezi trvalky a ne do předních míst záhonu. Při odkvétání jejich listy nejsou moc hezké, ale nově rašící trvalky, vám je postupně zakryjí. Listy cibulovin se musí nechat tak. Neotrhávejte je a ani je nestříhejte. Nechejte je zetlít. 

Sporýš argentinský je vidět často v trvalkových výsadbách, ale u nás není moc mrazuvzdorný. Pokud jej vysadíte, musíte jej nechat vysemenit, ať máte příští rok opět nové rostliny. Já sbírám koncem léta i na podzim dozrálá semena a vysévám je i na jiná místa v zahradě. 

Zde je v kombinaci s rudbékií. Tato barevná kombinace fialové a žluté je velmi působivá. 

 

Keře s trvalkami

Kombinace keřů, trvalek a růží

Inspirace v zahradě

Weby plné inspirací:

 

Marianne Majerus - fotografie nádherných zahrad

Gardenia.net  je web plný úžasných návrhů na osázení záhonů. Trvalky zde hrají hlavní roli. Je sice v angličtině, ale můžete si názvy vyhledat v latině, nebo si web nechat přeložit v automatickém překladači.

Všímejte si kombinací barev, ale i tvarů květin. Vždy je dobré nemíchat vše dohromady jen po jednom kusu, ale raději vysadit jen několik kultivarů, ale o více kusech.

Zajímavé jsou na tomto webu i důležité kombinování trvalek a keřů.

 Náhodou jsem narazila na tento nádherný web Perenniculum a okamžitě Vám jej musím doporučit. Kochejte se, inspirujte a tvořte:

www.perenniculum.cz

David Austin na svých webových stránkách představuje několik záhonů, kterými se můžete inspirovat i vy.

Smíšené záhony růží a trvalek Davida Austina

 

           

Kontakt
Zahradnictví Arónie - Klokočůvek 370, 74235 Odry
Přímý prodej - březen - dle počasí
Aronie