Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Inspirace
Novinky
27.01.2021
PŘEDOBJEDNÁVKY PRO JARNÍ VÝSADBU.
Vážení milovníci zahrady,   od 1.2. můžete začít objednávat růže pro jarní výsadbu, proto na nic nečekejte a objednávejte. Počet je opět omezen. R... číst celé
13.03.2018
Péče o růže
Péče   1. Růže by se neměla vysazovat do zmrzlé půdy a v době velkého sucha, jinak je můžete vysazovat celoročně. Nyní, kdy jsou mrazíky již jen obč... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

 

Pinterest - zdroj nápadů a inspirace

 

 

Máme svůj profil na Pinterestu

Trvalkové záhony

 

I takto se dá vytvořit působivý záhon a nepotřebujete k tomu mnoho druhů rostlin. Je jasné, že takto působivé budou až v létě.  Záhon můžete osázet na jaře kvetoucími trvalkami a také cibulovinami a tak se vám záhon bude v průběhu roku měnit a dělat vám radost. Cibuloviny sázejte mezi trvalky a ne do předních míst záhonu. Při odkvétání jejich listy nejsou moc hezké, ale nově rašící trvalky, vám je postupně zakryjí. Listy cibulovin se musí nechat tak. Neotrhávejte je a ani je nestříhejte. Nechejte je zetlít. 

Sporýš argentinský je vidět často v trvalkových výsadbách, ale u nás není moc mrazuvzdorný. Pokud jej vysadíte, musíte jej nechat vysemenit, ať máte příští rok opět nové rostliny. Já sbírám koncem léta i na podzim dozrálá semena a vysévám je i na jiná místa v zahradě. 

Zde je v kombinaci s rudbékií. Tato barevná kombinace fialové a žluté je velmi působivá. 

 

Obelisky pro pnoucí rostliny

 

 

V zahradě může výrazný barevný prvek tvořit i dřevěný obelisk natřený pastelovými barvami.

Inspiraci můžeme vidět v anglických zahradách. Jejich dřevěné obelisky jsou opravdu nádhernéVelmi funkční a také dekorační jsou obelisky kovové.

Keře s trvalkami

Kombinace keřů, trvalek a růží

Výsadba do nádob

 

V květináčích se mohou pěstovat vlastně skoro všechny rostliny, trvalky, letničky, růže, okrasné keře, jehličnany i stromy.

Také ovoce i zelenina se sází do květináčů, tento způsob využívají především obyvatelé panelových domů a ti co mají malé zahrádky nebo nemají políčko, ani vysoké záhony.

Záleží na rozměru květináčů a hlavně na důkladné přípravě drenáže a půdy. Výsadba není složitá, ale je důležité koupit dobrý substrát, který není moc jemný a dle mého je nejlepší jej trochu smíchat s narmalní zeminou, ať tak nevysychá

Já do velkých květináčů dávám na dno větší střepy terakotového květináče a větší kousky polystyrénu nebo štěrk větší frakce, ať zemina nesedá a je dobře drenážní.

Inspirace v zahradě

Weby plné inspirací:

 

https://www.mariannemajerus.com/home - fotografie nádherných zahrad

Gardenia.netje web plný úžasných návrhů na osázení záhonů. Trvalky zde hrají hlavní roli. Je sice v angličtině, ale můžete si názvy vyhledat v latině, nebo si web nechat přeložit v automatickém překladači.

Všímejte si kombinací barev, ale i tvarů květin. Vždy je dobré nemíchat vše dohromady jen po jednom kusu, ale raději vysadit jen několik kultivarů, ale o více kusech.

Zajímavé jsou na tomto webu i důležité kombinování trvalek a keřů.

 

Náhodou jsem narazila na tento nádherný web Perenniculum a okamžitě Vám jej musím doporučit. Kochejte se, inspirujte a tvořte:

www.perenniculum.cz

 

 

Insirovat se můžete i v krásné přírodní zahradě Marty Veselé Jirousové. Zahrada se nazývá Stará Říše.

Okouzlující webové stránky, které nabízejí nejen velmi zajímavou historii zahrady, ale i krásné fotografie rostlin.

V galerii naleznete velmi inspirativní a nádherné vázané kytice z anglických růží David Austin, historických růží, trvalek a lučního kvítí.

Zahradu je možné i navštívit v rámci víkendu otevřených zahrad.

 

 

David Austin na svých webových stránkách představuje několik záhonů, kterými se můžete inspirovat i vy.

Smíšené záhony růží a trvalek Davida Austina

 

Aronie
 
Zpracování osobních údajů můžete ovlivnit úpravou svých preferencí ochrany soukromí.