Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Inspirace
Novinky
13.03.2018
Péče o růže
  1. Růže by se neměla vysazovat do zmrzlé půdy a v době velkého sucha, jinak je můžete vysazovat celoročně. Nyní, kdy jsou mrazíky již jen občas, ... číst celé
Zobrazit všechny novinky

 

 

Trvalky v zimě

Trvalkové záhony jsou krásné nejen v době květu a růstu, ale také v zimě, kdy jsou vidět jen suché květy. Nejkrásnější je ranní jinovatka a ptáci, kteří pojídají semena a plody dřišťálů. 

Trvalkové záhony

 

I takto se dá vytvořit působivý záhon a nepotřebujete k tomu mnoho druhů rostlin. Je jasné, že takto působivé budou až v létě.  Záhon můžete osázet na jaře kvetoucími trvalkami a také cibulovinami a tak se vám záhon bude v průběhu roku měnit a dělat vám radost. Cibuloviny sázejte mezi trvalky a ne do předních míst záhonu. Při odkvétání jejich listy nejsou moc hezké, ale nově rašící trvalky, vám je postupně zakryjí. Listy cibulovin se musí nechat tak. Neotrhávejte je a ani je nestříhejte. Nechejte je zetlít. 

Sporýš argentinský je vidět často v trvalkových výsadbách, ale u nás není moc mrazuvzdorný. Pokud jej vysadíte, musíte jej nechat vysemenit, ať máte příští rok opět nové rostliny. Já sbírám koncem léta i na podzim dozrálá semena a vysévám je i na jiná místa v zahradě. 

Zde je v kombinaci s rudbékií. Tato barevná kombinace fialové a žluté je velmi působivá. 

 

Keře s trvalkami

Kombinace keřů, trvalek a růží

Inspirace v zahradě

Weby plné inspirací:

 

Marianne Majerus - fotografie nádherných zahrad

Gardenia.net  je web plný úžasných návrhů na osázení záhonů. Trvalky zde hrají hlavní roli. Je sice v angličtině, ale můžete si názvy vyhledat v latině, nebo si web nechat přeložit v automatickém překladači.

Všímejte si kombinací barev, ale i tvarů květin. Vždy je dobré nemíchat vše dohromady jen po jednom kusu, ale raději vysadit jen několik kultivarů, ale o více kusech.

Zajímavé jsou na tomto webu i důležité kombinování trvalek a keřů.

 Náhodou jsem narazila na tento nádherný web Perenniculum a okamžitě Vám jej musím doporučit. Kochejte se, inspirujte a tvořte:

www.perenniculum.cz

David Austin na svých webových stránkách představuje několik záhonů, kterými se můžete inspirovat i vy.

Smíšené záhony růží a trvalek Davida Austina

 

           

Aronie