Javor babyka ´Red Shine´ - ok 12 - 14 Acer campestre ´Red Shine´

Kód: ZAHB273-3-AA1A
Neohodnoceno
Značka: Aronie Arbo
5 860 Kč / ks
Skladem (2 ks)

Acer campestre ´Red Shine´je ideální nízký strom do malých zahrad.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Acer campestre 'Red Shine' je malý, až středně velký opadavý strom s úzkým pyramidálním habitem. Jeho nové listy se na jaře nejprve barví karmínově, v létě pomalu blednou do fialovo-zelené a na podzim zežloutnou.

Ze žlutozelených květů se v květnu později vyvinou páry okřídlených semen. Tento robustní strom bude prosperovat téměř v jakékoli půdě a odolá suchu a znečištění ovzduší.

Zpočátku úzký pyramidální, později vejčitý. Vzor větvení je nápadně strmý, kolem 45°. To znamená, že koruna zůstává poměrně úzká. Tmavě zelený list se na podzim zbarvuje do sytě zlatožluté. List je vysoce odolný proti padlí a svilušce. 
Je to skvělý alejový strom pro použití na zelených pásech, krajnicích silnic, užších ulicích, sídlištích a náměstích. Na rozdíl od jiných Acer campestre
kultivarů, roste poměrně dobře na uzavřených a zpevněných plochách.

Dobře se hodí pro menší zahrady a projekty krajinářství.

Tato odrůda dobře roste na humózních, dobře odvodněných půdách, ale snáší širokou škálu podmínek, jako je sucho a silný vítr.

Kvete žlutými květy, které jsou velmi cenné pro motýly.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
barva květů: žlutá
barva listů: zelená, při rašení červená
doba květu: duben-květen
doprava: osobní, nebo náš rozvoz
mrazuvzdornost: odolné mrazu (WH 1-6), odolné větru
podmínky: humózní, propustná půda
prodejní rozměr: výška 400 cm, vk 170 cm, ok 12/14, v kontejneru 65 l
umístění: slunce, polostín
výška: 8 - 10 m
význam: cenné pro motýly, hmyz

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.