Javor červený - Acer rubrum ´October Glory´ - ok 8/10

Kód: ZABP411-12-AA
5 600 Kč / ks
Momentálně nedostupné (3 ks)

Javor červený ´October Glory´ má krvavě červené a oranžové podzimní zbarvení. Tento středně velký listnatý strom má v mládí pyramidální tvar, který se věkem zakulacuje. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jeho původ je z východní části Severní Ameriky a je velmi vyhledávaný pro svou okrasnou hodnotu.

'October Glory' je oblíbený kultivar pro své nádherné podzimní zbarvení. Jeho listy se na podzim zbarvují do zářivě červené barvy. Dorůstá do výšky 12 až 15 metrů a rozpětí 9 až 12 metrů.

Má lesklé, velké listy s červenými řapíky s šedavou spodní stranou.

Strom vyžaduje plné slunce, až polostín a nejlépe roste ve vlhké, dobře odvodněné půdě. Je to rychle rostoucí strom a snese širokou škálu půdních typů, včetně kyselých, zásaditých, hlinitých, písčitých a jílovitých půd. Poměrně snadno se pěstuje, takže je oblíbenou volbou pro zahradníky i krajináře.

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
barva listů: léto - tm. zelené, podzim-karmínově červené a oranžové
prodejní rozměr: ok 8/10, kontejner
šířka v dospělosti: 9 - 12 m
umístění: slunce, polostín
výška v dospělosti: 12 - 15 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.