Javor dlanitolistý - Acer palmatum 180 - 200 cm Exkluziv Acer palmatum

Kód: ZAMW23-4-C35-AA
Značka: Aronie Arbo
5 680 Kč / ks
Skladem (5 ks)

Japonské javory a to hlavně ty červenolisté , jsou oblíbenou dřevinou okrasných zahrad. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Těm, co se japonské javory líbí, ale upřednostňují spíše přírodní vzhled zahrady, se těm červenolistým javorům vyhýbají. Je zde ale možnost, si vysadit základní druh a to javor dlanitolistý, který má listy zelené a pouze na jaře se barví do jemně bronzové barvy a na podzim se listy barví do krásných podzimních barev. 

Je to výborná alternativa, nevzdát se těchto krásných javorů a zakomponovat je i do přírodní zahrady. 

Dorůstá do 4 metrů a roste spíše pomalu. Šířka je stejná jako výška. Vyžaduje kyselejší půdu a  vlhčí půdu. Prospívá i na slunci a v polostínu.

Japonské javory se nechávají bez výchovného řezu, protože jejich růst je velmi originální a řez by nemusel dopadnout dobře.

Doplňkové parametry

Kategorie: Javory ( Acer )
barva listů: zelená
doprava: osobní, dle domluvy naší dopravou
podmínky: kyselá půda, propustná, vlhčí,
prodejní rozměr: 180 - 200 cm, 35 l kontejner
umístění: slunce - polostín
výška: 3 - 6 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.