Javor dlanitolistý - Acer palmatum ´Atropurpureum´ - 150 - 180 cm Exkluziv Acer palmatum Atropurpureum

Kód: ZAMV065-002-C35-AA
Značka: Aronie Arbo
5 640 Kč / ks
Skladem (8 ks)

Japonský javor dlanitolistý Atropurpureum má listy zbarvené do vínově červené barvy, které se na podzim mění do sytě červené.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Koruna roste do šířky a tím vytváří atraktivní dominantu každé zahrady.  Růst je pomalejší a dosahuje od 3-6m výšky. Vyžaduje kyselejší půdu a prospívá i na slunci a v polostínu.

Japonské javory jsou velmi oblíbenými a vyhledávanými okrasnými dřevinami. Jsou kouzelné svými barvami, které můžou být od zlaté až po tmavě červené

Japonské javory se nechávají bez výchovného řezu, protože jejich růst je velmi originální a řez by nemusel dopadnout dobře.

Nabízíme krásně zapěstovaný a hustý japonský javor. Je ve 35 l květináči. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné keře
barva: vínově červená
prodejní rozměr: kontejner 35 l, 150 - 180 cm, Skvělá kvalita
umístění: slunce - polostín
výška: 3 - 6 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.