Objednávky s rostlinami expedujeme v březnu.

Jeřáb japonský - Sorbus commixta 'Dodong' - vícekmen Exkluziv Okrasné jeřáby

Kód: ZAVL0102307
12 800 Kč / ks
Skladem

Jeřáb Dodong je hybrid jeřábu pomíchaného,  je krásný na jaře i na pozim a to díky zářivým plodům a krásně zbarveným listům.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dodong, nebo-li Olympic Flame (Olympijský oheň) pochází z Jižní Koreje a Japonska

Na jaře jsou zpeřené listy zbarveny do bronzově zelené barvy a květy jsou krémově bílé, po odkvětu následuje množství lesklých oranžovo/červených bobulí, které vypadají obzvláště nádherně na pozadí svěže zeleného listí. Listy se poté změní na fantastickou ohnivě oranžovo-červenou a vypadají jako „Olympijský plamen“.

Sorbus commixta Dodong si zachovává štíhlý profil, díky čemuž je vhodným stromem pro zahradu jakékoli velikosti a je odolný vůči škůdcům a chorobám což je skvělé, protože to je problém u klasického jeřábu Sorbus aucuparia.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Vícekmeny - Mnohokmeny
doprava: rozvoz Aronie, osobní
mrazuvzdornost: velmi dobrá
prodejní rozměr: vzrostlý vícekmen s několika silnými kmeny, výška 180 - 200 cm, 65 l arbo
půda: vlhká, dobře odvodněná, s příměsí písku, snese i jíl
šířka v dospělosti: 6 - 8 m
typ: vícekmen, mnohokmen
umístění: slunce, polostín
výška v dospělosti: 8 - 10 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.