Jilm převislý ´Pendula´ ´Camperdownii ok 10-12- vk 220 cm Ulmus glabra ´Pendula´

Kód: ZABP276-C35-AA
Neohodnoceno
Značka: Aronie Arbo
5 780 Kč / ks
Skladem (2 ks)

Jilm horský ´Pendula´je menší strom s baldachýnovou, hustě rozvětvenou a převislou korunou a větvemi rozprostřenými do deštníkovitého tvaru.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Listy má velmi velké a tmavě zelené barvy.

Korunu je dobré časem prořezat, ať se nezaplétá moc do sebe. 

Jilm horský převislý je náročný na zásobování živinami a vodou. Potřebuje vlhké, na živiny velmi bohaté půdy, mírně kyselé, až silně zásadité, vápenaté. 

Dodáváme strom s výškou kmene 220 cm, což je ideální pro tento typ koruny. Vytvoříte si z něj časem nádherný zelený altán. Korunu si můžete tvarovat tak , ať roste více do šířky a tak si časem vytvoříte pod ní, kouzelné místo na čtení, meditaci, nebo zašívárnu na popíjení sklenky vína, či piva.

Obvod kmene mají naše stromy 8-10 cm. Výška kmene se vždy měří ve výšce 1 metr a to od země. (horní výšky květináče).

Doplňkové parametry

Kategorie: Rostliny
barva listů: zelená
doba květu: duben-květen
doprava: rozvoz Aronie, osobní
mrazuvzdornost: -34°C
podmínky: humózní, propustná, vlhčí
prodejní rozměr: výška kmínku 220 cm, ok 10/12 cm, C 35
šířka v dospělosti: 3 - 5 m
typ: strom s převislými větvemi
umístění: slunce, polostín
výška v dospělosti: 3 - 6 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.