Katalpa Aurea - keř 150 - 180 cm Exkluziv

Kód: ZAMV065-008-C35-AA
Neohodnoceno
Značka: Aronie Arbo
4 380 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Katalpa Aurea má žluto zelené, velké, srdčité listy a kvete hroznovitými květy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dobře snáší řez, který provádíme na jaře v druhé polovině dubna, kdy stříháme všechny větve najednou asi o 1/3 až o 1/2. Nestříháme na podzim, protože po krutější zimě by mohly omrznout a pak by nebylo co stříhat. Řez ale není nutný.

Katalpa má ráda slunce i polostín, ale vysazujeme ji nejlépe na chráněné místo před silnějšími větry. Listy raší celkem pozdě, tak se nezalekněte, že Vám uschla nebo zmrzla. Trpělivě čekejte a pokud jste ji dobře zasadili a po vysazení dobře zalévali, tak Vám určitě vyraší.

 

Nabízíme vzrostlý keřový tvar skvělé kvality. 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Ostatní okrasné keře
doba květu: červen - červenec
podmínky: bez nároků (odvodnění )
prodejní rozměr: 150 - 180 cm, 35 l, keř, hustý
rozměr v dospělosti: výška 4 - 6 m, dá se udržovat řezem
šířka v dospělosti: 3 - 6 m
umístění: slunce - polostín

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.