Katalpa - Catalpa ´Nana´ - vk 220 cm Catalpa bignonioides Nana

Kód: ZADJ001-C40-AA
Značka: Aronie Arbo
4 600 Kč / ks
Skladem (1 ks)

Katalpa Nana má zelené, velké, srdčité listy a přirozeně tvoří kulovitou korunu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Katalpa má ráda slunce i polostín, ale vysazujeme ji nejlépe na chráněné místo před silnějšími větry. Listy raší celkem pozdě, tak se nezalekněte, že Vám uschla nebo zmrzla. Trpělivě čekejte a pokud jste ji dobře zasadili a po vysazení dobře zalévali, tak Vám určitě vyraší.

 

 

 

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rostliny
doba květu: červen - červenec
doprava: osobní, dle domluvy naší dopravou - podzim
podmínky: bez nároků (odvodnění )
prodejní rozměr: výška kmene 220 cm, C 40
šířka koruny v dospělosti: 2 - 4 m
umístění: slunce - polostín

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.