Logo
0 ks
za 0,00 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. Rostliny
  3. Co kvete v létě
  4. Poděnka ´Concord Grape´

Poděnka ´Concord Grape´

Tradescantia x andersoniana ´Concord Grape´

Poděnka ´Concord Grape´ má ojíněné modrozelené listy, které zůstávají kompaktní, díky čemuž je atraktivní jak v květu, tak v době kdy nekvete. Tato tr... celý popis
Dostupnost
březen 18 ks
65,00 Kč
56,52 Kč
bez DPH
ks
Číslo produktu:ZAB1122-15-k12-A6/1
prodejní rozměr:K 12
květ:fialové
výška:50 cm
doba květu:květen- červenec
Kompletní specifikace

Poděnka ´Concord Grape´ má ojíněné modrozelené listy, které zůstávají kompaktní, díky čemuž je atraktivní jak v květu, tak v době kdy nekvete.

Tato trvalka svým charakterem připomíná okrasné traviny, mají však větvené lodyhy. Vytváří kompaktní keřík vysoký cca 50 cm s poměrně velkými zvláštními tříplátečními květy modré barvy. Mám ji vysazenou ve světlém polostínku u potoka spolu s bílou poděnkou a žlutou vrbinou tečkovanou a když společně vykvetou, je radost pokoukat.

Jednotlivé květy kvetou sice krátce, ale postupně nakvétají další a další květy, takže rostliny kvetou velmi dlouho. V červenci po odkvětu celou rostlinu ostříhám na výšku cca 30 cm, a ona znova krásně hustě obraší a většinou znova vykvete.

Jsou to naprosto nenáročné rostliny, kterým se daří téměř ve všech půdách , jak vlhkých , tak  i suchých místech na slunci i v polostínu.

Hodí se do smíšených záhonů, mezi trvalkami např. oranžové , nebo červené barvy, obzvlášť krásně vypadají vysazené pod růžemi.

           

Kontakt
Zahradnictví Arónie - Klokočůvek 370, 74235 Odry
Přímý prodej - březen - dle počasí
Aronie