Tupela lesní - vzrostlá Nyssa sylvatica

Kód: ZAH0017-C40-AA
Neohodnoceno
Značka: Aronie Arbo
4 200 Kč / ks
Skladem (2 ks)

Nyssa sylvatica nebo-li tupela lesní je krásný okrasný strom s lesklými sytě zelenými listy, které se na podzim barví do zářivých žlutých, oranžových a červených barev.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na pěstování je tupela nenáročná a velmi mrazuvzdorná. Má ráda kyselou, humózní půdu a nemá ráda trvalé zamokření. 

Roste pomalu a vytváří kuželovitou korunu. Hodí se i do menší zahrady, protože dorůstá pouze do 15 m. Šířka dosahuje až 8 metrů .

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Okrasné stromy
doprava: pouze osobní, nebo rozvoz Aronie dle domluvy
mrazuvzdornost: -34°C
podmínky: kyselá, humózní,
prodejní rozměr: C 40, 350 cm , ok 6 - 8, vk 170 cm
šířka v dospělosti: 6 - 9 m
umístění: slunce, lehký polostín
výška v dospělosti: 10 - 15 metrů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.