V zahradnictví je možné osobně vybírat pouze stromy a vzrostlé keře. Termín návštěvy je nutné rezervovat předem. Můžete přijet i v něděli. Ostatní zboží je nutné objednat přes e-shop. Nachystáme a pošleme, nebo si svou objednávku můžete vyzvednout osobně.

Višeň chloupkatá ´Accolade´ - Prunus - ok 10/12

Kód: ZABP411019-AA2
5 600 Kč / ks
Skladem

Další nádherný kultivar višně chloupkaté je Accolade. Je to kříženec Prunus sargentii a Prunus subhirtella. Vyšlechtili ji v okrasné školce Knap Hill Nursery, Woking v Anglii.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Má krásné světle růžové květy podobné sakurám a tak ji i řadíme, snad ze zvyku. Rozkvétá již v dubnu a strom je květy dočista obalen.

Okrasné višně mají rády propustné, ale vlhké a mírně kyselé půdy.

Nabízíme ji jako vzrostlý strom. Na fotografii jsou naše stromy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
barva květů: světle růžová
doprava: rozvoz Aronie, osobní
Druh: okrasný keř, středně vysoký strom
prodejní rozměr: ok 10 - 12, v kontejneru
šířka v dospělosti: 4 - 5 m
typ: sakura
výška v dospělosti: 6 - 8 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.