V zahradnictví je možné osobně vybírat pouze stromy a vzrostlé keře. Termín návštěvy je nutné rezervovat předem. Můžete přijet i v něděli. Ostatní zboží je nutné objednat přes e-shop. Nachystáme a pošleme, nebo si svou objednávku můžete vyzvednout osobně.

Dřín obecný - Cornus mas - ok 6/8 cm

Kód: ZATP23-1
3 800 Kč / ks
Skladem

Dřín obecný je krásný svými žlutými květy, které rozkvétají na jaře.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dříny obecné jsou atraktivní svými žlutými květy, které vykvétají na jaře a jsou tak velmi důležité pro první potravu pro včely.

Okouzlí nás ale i na podzim nádherně zbarvené listí. Jsou vhodné do zadních částí záhonů, vyrostou totiž až 5 metrů. Plody dřínu obecného jsou sice drobné, ale stejně zdravé jako plody dřínu velkoplodého. Vyrábějí se z nich marmelády nebo se dají sušit i zmrazit a použít na pečený čaj nebo pro přímou konzumaci.

Rostou v propustné hlinitopísčité půdě.

Doplňkové parametry

Kategorie: Co kvete na jaře
barva květů: žlutá
barva plodů: červená
doba květu: únor - březen
Odběr: pouze osobní
plody zrají: druhá pol. září
podmínky: propustná, hlinito-písčitá půda
prodejní rozměr: vk 120 cm, ok 6/8 cm, výška 200 cm, kontejner 40 l
umístění: slunce, polostín
výška v dospělosti: 4 - 5 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.