Osobní návštěva zahradnictví (například pro vyzvednutí objednávky) je možná pouze po domluvě.

Habr obecný - Carpinus betulus - Špalír ok 12-14 Živé stěny

Kód: AASM001-BAL
Novinka
Značka: Aronie Arbo
9 800 Kč / ks
Skladem

S naším habrem obecným (Carpinus betulus) uniknete nechtěným pohledům!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Původní dřevina naší přírody zaujme elegantními vejčitými listy, které se mění od svěžího zeleného v létě k ohnivým odstínům na podzim.

Tento středně velký strom z rodiny Betulaceae není jen okrasou vašeho dvora či zahrady, ale také skvělou investicí. Jeho hustá koruna poskytuje stín v letních měsících a příjemný úkryt pro mnohé druhy zpěvných ptáků. Ale nejen to! Habr obecný je také vysoce ceněný pro svou odolnost a tvrdé dřevo.

Díky své schopnosti snášet stříhání a tvarování je habr obecný ideální volbou pro vytvoření elegantních živých plotů a alejí, které ozdobí vaši zahradu. Přidejte do svého života kousek přírody a elegance s naším habrem obecným!

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy - Špalír
péče: stříhat 2x ročně, bambusová konstrukce zůstává na stromě, časem zaroste
prodejní rozměr: obvod kmene ok 12-14 cm, bal, výška kmene 180 - 200 cm, rozměr bambusové opory 150 x 120 cm
typ: tvarované stromy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.