V zahradnictví je možné osobně vybírat pouze stromy a vzrostlé keře. Termín návštěvy je nutné rezervovat předem. Můžete přijet i v něděli. Ostatní zboží je nutné objednat přes e-shop. Nachystáme a pošleme, nebo si svou objednávku můžete vyzvednout osobně.

Hroznovec - Exochorda racemosa ´Niagara´ ® - 130 - 150 cm Exkluziv

Kód: ZAMV23-15-C35-AA
3 980 Kč / ks
Skladem

Hroznovec Niagara ® je nádherný keř s s velkými květy, kterými je na jaře doslova obsypán.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Na rozdíl od jiných kultivarů hroznovce roste Niagara velmi kompaktně a dorůstá jen výšky 120 cm. Vyšlechtil ji holanďan Herman Geers. Docílil nízké výšky, která byla pro některé zahradníky u jiných vyšších kultivarů překážkou.

Sadíme je na slunečné místo, ale bude se jim dařit i v polostínu. Musí mít dobře propustnou půdu. Stříháme po odkvětu a tím docílíme dobrý kompaktní růst.

Na podzim se listy barví do žluté až oranžové barvy.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Keře
barva květů: bílá
doba květu: duben - květen
květ: hroznovitý 4 cm velký
podmínky: kyselá půda, humózní
prodejní rozměr: vzrostlý keř, výška 130 - 150 cm, kontejner 35 l
šířka v dospělosti: 1,2 m
umístění: slunce - polostín
výška v dospělosti: 1,5 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.