V zahradnictví je možné osobně vybírat pouze stromy a vzrostlé keře. Termín návštěvy je nutné rezervovat předem. Můžete přijet i v něděli. Ostatní zboží je nutné objednat přes e-shop. Nachystáme a pošleme, nebo si svou objednávku můžete vyzvednout osobně.

Kalina davidova - Viburnum davidii - 12 l

Kód: ZAMV064-054-C12
ZDARMAZDARMA
Viburnum davidii (2)
1 160 Kč / ks
Skladem

Kalina davidova je stálezelený keř s většími lesklými listy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nabízíme kvalitní rozvětvený a hustý keř v kontejneru o objemu 12 l.

 

 

Kalina Davidova (Viburnum davidii) je stálezelený keř, který je ceněný pro své atraktivní tmavě zelené listy a dekorativní modré plody.

 

Kalina Davidova je stálezelený keř původem z Číny, který se vyznačuje tmavě zelenými, kožovitými listy a modrými plody. Tato odrůda je oblíbená pro své dekorativní vlastnosti a snadnou údržbu.

Vlastnosti:

  • Listy: Listy Kaliny Davidovy jsou tmavě zelené, lesklé a kožovité, což jim dodává atraktivní vzhled po celý rok. Jsou stálezelené, což znamená, že zůstávají na rostlině i v zimě.
  • Plody: Rostlina produkuje modré plody, které ji zdobí od pozdního léta do zimy. Tyto plody jsou atraktivní pro ptáky a přispívají k biodiverzitě vaší zahrady.
  • Růstové podmínky: Kalina Davidova preferuje polostinné až stinné stanoviště s dobře propustnou půdou. Je poměrně odolná vůči chorobám a škůdcům a snadno se pěstuje v různých zahradních podmínkách.

Použití:

  • Skupinové výsadby: Kalina Davidova vyniká ve skupinových výsadbách nebo jako součást smíšených záhonů, kde poskytuje zelenou kulisu a barevné plody.
  • Solitérní keř: Díky svému atraktivnímu listí a plodům je tato kalina také vhodná pro solitérní výsadbu, tak se stane dominantním prvkem v zahradě.

Kalina Davidova je atraktivní a snadno pěstitelná rostlina, která přináší do zahrady zelenou barvu po celý rok a modré plody, které jsou atraktivní pro ptáky. Je to skvělá volba pro zahradníky, kteří hledají stálezelený keř s dekorativními vlastnostmi.

 
 

Doplňkové parametry

Kategorie: Keře
barva květů: bílá
doba květu: květen - červen
prodejní rozměr: vzrostlá, hustá, 12 l
typ: stálezená

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0

Zahradnictví Arónie pěstuje trvalky, okrasné trávy, keře i stromy v malých i velkých květináčích. 

Nabízíme vše i ve vzrostlém stavu.

Motto je: Důležitá je kvalita a ne kvantita.

Dodáváme nejen našim online zákazníkům, ale i zahradním architektům a realizátorům. 

Zákazníci nám zadávají dodání veškerých rostlin dle jejich zahradního návrhu.