Objednávky s rostlinami expedujeme v březnu.

Muchovník stromový - Amelanchier arborea ´Robin Hill´ - 350 - 400 cm

Kód: ZABP4075-8-10-AA
7 800 Kč / ks
Skladem

Muchovník - Amelanchier arborea ´Robin Hill´ je menší strom s oválnou korunou, který na jaře vykvétá bílými květy s růžovým nádechem. Má nádherné podzimní zbarvení.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Při rašení jsou jeho listy bronzové a později tmavě zelené a na jaře je dle mého názoru krásnější než klasický muchovník lamarkův.

Plady má malé a moc se jíst nedají, ale jako strom do menší i velké zahrady je ideální a jeho plody poslouží jako důležité krmivo pro ptáky.

Amelanchier arborea potřebeje mírně kyselou půdu, udržovanou neustále vlhkou, ale dobře propustnou, nesmí stát ve vodě. Na jaře před rašením je můžete stříhat a tak jej udržet kompaktní.  Je plně mrazuvzdorný až do cca. -34°C.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
doba květu: duben - květen
doprava: osobní, dle domluvy naší dopravou
podmínky: běžná zahradní půda, mírně kyselá, propustná, mírně vlhká
prodejní rozměr: strom, ok 8/10, kontejner 78 l , vk 150 - 170 cm, výška 350 - 400 cm
šířka v dospělosti: 3 m
výška v dospělosti: 5-8 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.