Objednávky s rostlinami expedujeme v březnu.

Platan - Platanus x acerifolia ´Alphen´s Globe´ - vk 220 cm

Kód: ZAAP23-13-C65-AA
6 200 Kč / ks
Skladem

Platan Alphen´s Globe  je nízký druh platanu s kulovitou korunou, vhodný do každé zahrady.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Výška je jen 3 - 5 metrů, záleží jak vysoký je kmínek. Šířka koruny je asi 2  metry. Korunu není nutné stříhat, sama si totiž drží kulovitý tvar. Platany jsou nádherné stromy s krásnou odlupující se kůrou a nyní díky tomuto zakrslému kultivaru si jej můžete vysadit na zahradu i vy.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
prodejní rozměr: výška kmínku 220 cm, kontejner 65 l, ok 12/14, nutno vidět

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.