Osobní návštěva zahradnictví (například pro vyzvednutí objednávky) je možná pouze po domluvě.

Bříza himalájská - Betula utilis ´Doorenbos´ - vícekmen

Kód: ZAB23-20-AA
Novinka
Značka: Aronie Arbo
4 800 Kč / ks
Skladem

Bříza himalájská Doorenbos je nižší než bříza himalájská var. jacquemontii. Dorůstá do 10 metrů, ale pokud má více kmenů, může být ještě nižší. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

V mládí bývá kmen světle hnědý, krémový a později krásně zbělá. 

Naše stromy mají 3 a více kmínků a z těchto stromků, můžete vypěstovat přesně takové břízy, jaké jsou na hlavní fotografii. Dáváme velký důraz na kvalitu zapěstování kmenů. 

Z vlastní zkušenosti vím, že není dobré sázet břízy v balu. Břízy v balu se těžce ujímají. Po výsadbě se veškeré stromy v balu musí zkrátit, ale u bříz to není moc dobré, jelikož se naruší řezem jejich přirozený rovný růst. Je třeba zapěstovávat pokračující výhony. 

 Přijeďte si osobně vybrat svůj strom. 

Po domluvě je možné si stromy přímo na místě prohlédnout, vybrat a rovnou odvézt. Napište mi na email: j.stuparkova@seznam.cz a domluvíme se na společném volném termínu. Možnost je i v neděli.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
doprava: osobní, dle domluvy naší dopravou
podmínky: každé půdy, vlhčí
prodejní rozměr: 200 - 250 cm , vícekmen, 20 l, 3 - 5 kmínků
umístění: slunce, polostín
výška v dospělosti: vícekmen - 7 - 10 metrů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.