Osobní návštěva zahradnictví (například pro vyzvednutí objednávky) je možná pouze po domluvě.

Javor dlanitolistý ´Crimson Princess´ - 130 - 150 cm

Kód: AABP260623-6-AA3
5 300 Kč / ks
Skladem

Japonské javory jako je červeně zbarvený Acer palmatum ´Crimson Princess´ vytvoří v zahradě výrazný prvek, který bude okamžitě při vstupu vidět a jistě bude obdivován. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Crimson Princess je zakrslý převislý javor, který má menší tvar než některé jiné převislé japonské javory. Listy na jaře raší v zářivě karmínové a v létě se barví do bronzově zelené. Barva podzimu je zářivě červená.

Japonským javorům nejlépe vyhovuje ranní slunce a ochrana před horkým odpoledním sluncem. To platí zejména v teplejších oblastech.

Mulčujte kořenový systém, aby bylo místo chladné a vlhké. Mulčujte tak, aby se mulč nedotýkal přímo kmene.

Snažte se udržovat půdu rovnoměrně vlhkou, ale zajistěte dobrou drenáž.

Nemůže žít ve stojaté vodě, takže pokud by to u vás hrozilo, vysaďte  strom do vyvýšeného záhonu, ale nesázejte jej pouze do kupovaného substrátu. Vždy je dobré jej promíchat s vykopanou zeminou. U těchto javorů přidejte i rašelinu a kompost. 

Prořezávejte, i když to javory moc rádi nemají, pouze v zimě, když je strom v klidovém režimu. Nesmí mrznout. Pečlivě si naplánujte střih a dejte si na čas.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Keře XXL - 20 - 50 l
barva: na jaře tm. červená a zelená, v létě, bronzová i fialová, na podzim červeno oranžová
podmínky: kyselý, vlhký substrát, dobře odvodněné místo
prodejní rozměr: výška kmínku 90 cm, celková výška 130 - 150 cm
šířka v dospělosti: 3 m
umístění: slunce - polostín
výška v dospělosti: 3 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.