Objednávky s rostlinami expedujeme v březnu.

Katalpa červenající - Catalpa ´Purpurea´ - mnohokmen - 180 - 200 cm

Kód: ZAMV22255-AA
4 200 Kč / ks
Skladem

Hlavním znakem katalpy červenající Purpurea jsou její opravdu velké listy, které mají na jaře vínově červenou, až černou barvu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Později se barva starších listů mění na tmavě zelenou, ale při vystavení plnému sluci může zůstat po celou dobu tmavá. Tvar listů není srdčitý jako u jiných katalp.

Atraktivní jsou i nově rašící listy v létě, které na zeleném podkladu starších listů vytváření nádherný kontrast.

Dobře snáší řez, který provádíme na jaře v druhé polovině dubna, kdy stříháme všechny větve najednou asi o 1/3 až o 1/2. Nestříháme na podzim, protože po krutější zimě by mohly omrznout a pak by nebylo co stříhat. Řez ale není nutný.

 

Katalpa má ráda slunce i polostín, ale vysazujeme ji nejlépe na místo chráněné  před silnějšími větry. Listy raší celkem pozdě, tak se nezalekněte, že Vám uschla nebo zmrzla. Trpělivě čekejte a pokud jste ji dobře zasadili a po vysazení dobře zalévali, tak Vám určitě vyraší.

Nabízíme ji vypěstovanou jako hustý keř se silným kmínkem.

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
doba květu: červen - červenec
doprava: DPD
podmínky: bez nároků (odvodnění )
prodejní rozměr: 180 - 200 cm, mnohokmen
rozměr v dospělosti: výška 3 - 8 cm, záleží na střihu
šířka v dospělosti: 3 - 6 m
umístění: slunce - polostín

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.