V zahradnictví je možné osobně vybírat pouze stromy a vzrostlé keře. Termín návštěvy je nutné rezervovat předem. Můžete přijet i v něděli. Ostatní zboží je nutné objednat přes e-shop. Nachystáme a pošleme, nebo si svou objednávku můžete vyzvednout osobně.

Lípa srdčitá ´- Tilia cordata ´Greenspire´- ok 12-14

Kód: ZAB026-AA-1A
5 600 Kč / ks
Skladem

Lípa (Tilia cordata) ´Greenspire´ je středně velký strom s kuželovitým, až oválným tvarem koruny. Je vhodná do alejí i do zahrady. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Je vhodná i do středně velké zahrady a proto je velmi oblíbená. Listy jsou menší než u běžné lípy srdčité, ale tvar listu je stejný.

Má sytě zelené listy, na podzim žluté a po jejich opadu jsou větvičky zbarvené do meděné barvy. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
barva květů: žlutá
barva listů: na podzim žlutá
barva větví: měděná
doba květu: červen - červenec
doprava: Toptrans, rozvoz Aronie, osobní
mrazuvzdornost: -40°C
prodejní rozměr: obvod kmínku v 1 metru 12 - 14 cm, arbo taška 78 l
šířka v dospělosti: 6 - 10 m
umístění: slunce, polostín
výška v dospělosti: 12 - 15 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.