V zahradnictví je možné osobně vybírat pouze stromy a vzrostlé keře. Termín návštěvy je nutné rezervovat předem. Můžete přijet i v něděli. Ostatní zboží je nutné objednat přes e-shop. Nachystáme a pošleme, nebo si svou objednávku můžete vyzvednout osobně.

Třešeň tibetská - Prunus serrula - 200 - 250 cm keř

Kód: ZAMV23-C40
4 800 Kč / ks
Skladem

Opadavý strom s nejkrásnější měděně červenou kůrou ve formě keře.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Listy se na podzim nádherně barví do oranžových a červených barev. Kvete bílými květy.

Sázejte na plné slunce, aby vynikla krása kůry; strom vypadá obzvláště krásně před jehličnany, tisy nebo světlým zdivem. Listy jsou dlouhé, úzké a pilovité, na okrajích zoubkovité. Malé bílé květy o průměru 2 cm se objevují koncem dubna.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
doba květu: duben - květen
podmínky: běžná zahradní půda
prodejní rozměr: keř, popř. vícekmen, výška 200 - 250 cm, 40 l kontejner
umístění: slunce, polostín
výška v dospělosti: 6 - 8 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.