Osobní návštěva zahradnictví (například pro vyzvednutí objednávky) je možná pouze po domluvě.

Javor mléč - Acer platanoides ´Drummondii´ - ok 8-10

Kód: ZABP276-AA-1A
5 600 Kč / ks
Skladem

Acer platanoides Drummondii má panašované, zelenožluté listy.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Acer platanoides 'Drummondii' je strom se širokou pyramidální korunou. 

Tento zajímavý javor roste poměrně pomalu a dosahuje výšky až 10 metrů. Krásné zelené listy mají nápadné krémově bílé okraje. Acer platanoides 'Drummondii' se snadno tvaruje. Někdy se stane, že tento javor vytvoří větev s jednobarevnými listy (nepanašované). Ty lze snadno odstřihnout. Pokud chcete strom tvarovat, jsou k tomu nejvhodnější měsíce říjen a listopad. Acer platanoides 'Drummondii' vyžaduje slunné stanoviště a je vhodný do parků, nebo jako solitér na zahradě. Tento barevný javor vyžaduje pro růst dobrou ornici a snáší i rašelinnou půdu, je také odolný proti větru. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
barva listů: panašovaná, zelená a krémová
doprava: rozvoz Aronie, osobní
podmínky: bez nároků
prodejní rozměr: ok 8-10, kontejner 78 l
šířka: 2 -3 m
umístění: slunce
výška: 5 - 8 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.