V zahradnictví je možné osobně vybírat pouze stromy a vzrostlé keře. Termín návštěvy je nutné rezervovat předem. Můžete přijet i v něděli. Ostatní zboží je nutné objednat přes e-shop. Nachystáme a pošleme, nebo si svou objednávku můžete vyzvednout osobně.

Bříza himalájská - Betula utilis ´Doorenbos´

Kód: ZAB209-3-C40
3 900 Kč / ks
Skladem

Bříza himalájská Doorenbos je jedna z nejbělejších bříz a patří také k těm nejoblíbenějším díky menšímu vzrůstu.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bříza himalájská Doorenbos je jedna z nejbělejších bříz a patří také k těm nejoblíbenějším díky menšímu vzrůstu.

Přijeďte si osobně vybrat svůj strom. 

Po domluvě je možné si stromy přímo u nás prohlédnout, vybrat a rovnou odvézt. Napište mi na email: j.stuparkova@seznam.cz a domluvíme se na společném volném termínu. Možnost je i v neděli.

V mládí bývá kmen krémový a po zesílení a postupném odlupování kůry je kmen čistě bílý.

Z vlastní zkušenosti vím, že břízy je lepší sázet mladé. Nabízela jsem je i velké v balu, ale po výsadbě se veškeré stromy v balu musí zkrátit, což u bříz není moc dobré, jelikož se řezem naruší jejich přirozený rovný růst. Je třeba zapěstovávat pokračující výhony. 

Navíc břízy ve větších rozměrech v balech potřebují více péče a zálivky, často jim totiž hrozí usychání koncových výhonů. 

Nabízíme vícekmeny, které mají 1-2 silné kmínky a ostatní slabé, které časem dorostou. Pro nás to není top kvalita vícekmene, ale trpělivý zahradník počká, až stromy časem zesílí. Nabízíme je za mnohem nižší cenu. 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
doprava: rozvoz nebo osobní odběr
podmínky: každé půdy, vlhčí
prodejní rozměr: 250 - 300 cm , keř , 20 l ( 1-2 silné kmínky, ostatní tenké)
umístění: slunce, polostín
výška v dospělosti: 7 - 10 metrů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.