Osobní návštěva zahradnictví (například pro vyzvednutí objednávky) je možná pouze po domluvě.

Jeřáb Arnoldův - Sorbus arnoldiana´Schouten´ - ok 14/16 Sorbus aucuparia ´Sheerwater Seedling´ - ok 12 - 14

Kód: ZABP411-29-AA
8 400 Kč / ks
Skladem

Jeřáb Arnoldův ´Schouten´má korunu vejčitého tvaru a nádhernou barvu plodů, které jsou zlatě žluté, až oranžové.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jeho konečná výška je ideální pro menší zahrady, protože dosahuje pouze 8 metrů. Plody jsou spíše menší. Na podzim ohromí svou krásnou barvou listí. 

Jeřabiny mají velký obsah cenných látek. Užívají se i v léčitelství. Jsou skvělou potravu pro ptáky a květy jeřabin zase vyhledávají na jaře včely. 

Upřednostňuje kyselou půdu, ale je nenáročný. Jeřáb snáší slunce i polostín, je houževnatý a bude růst i ve znečištěném prostředí u komunikací. 

Jeho růst je vzpřímenější než jiné odrůdy a je ideální pro malé zahrady, ale i jako alejový strom do ulic. 

S mým mužem máme jeřáby moc rádi a specializujeme se na ně. Na podzim jsou velmi dekorativní a jejich plody mohou zdobit Váš stůl, věnce na dveře, zimní truhlíky a venkovní nádoby, můžete z nich vytvořit i dekoraci na hrob pro Vaše blízké, ale hlavně jsou velmi prospěšné pro ptáky, kteří potřebují na zimu doplnit zásoby tuku. 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
barva plodů: zlatá, oranžová
doprava: rozvor Aronie nebo osobní
prodejní rozměr: obvod kmene ok 14/16 cm, kontejner
šířka v dospělosti: 3 - 5 m
výška v dospělosti: 6 - 8 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.