V zahradnictví je možné osobně vybírat pouze stromy a vzrostlé keře. Termín návštěvy je nutné rezervovat předem. Můžete přijet i v něděli. Ostatní zboží je nutné objednat přes e-shop. Nachystáme a pošleme, nebo si svou objednávku můžete vyzvednout osobně.

Moruše bílá - Morus alba - 300 - 350 cm - Exkluziv

Kód: ZATE002-C65-OK12/14-AA
8 600 Kč / ks
Skladem

Moruše je velmi chutné ovoce podobné ostružinám. Je nejen chutné, ale i zdraví prospěšné.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Moruše bílá má velmi chutné a zdravé plody, celá rostlina je léčivá. Její plody jsou později také černé, ale bílá se jmenuje podle světlého kmene.

Listy se používají při nachlazení, plody moruše jsou dobré na léčení potíží ledvin a močových cest. Zajímavé je, že pomáhají proti předčasnému šednutí vlasů. Kořeny například proti astmatu, hypertenzi a diabetu. Dříve bylo využíváno i její dřevo v truhlářství. Plody se používají k výrobě marmelád i sirupů.

Na podzim se její srdčité listy barví do krásně žluté barvy.

Je nutné jí vybrat teplé místo na slunci a propustnou mírně kyselou a mírně vlhkou půdu. Ne však mokrou a těžkou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
barva plodů: bílá, vínová, černá
podmínky: vlhká, mírně kyselá půda, propustná
popis: samosprašná
prodejní rozměr: C 65, solitér, krásná koruna, vzrostlý strom s ok 12/14,
šířka: 3 m
výška: 3 - 10 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.