Objednávky s rostlinami expedujeme v březnu.

Olivovník severu - Hrušeň vrbolistá ´Pendula´

Kód: ZABP407-120-AA
2 880 Kč / ks
Skladem

Hrušeň vrbolistá ´Pendula´ je nazývána také severským olivovníkem.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hrušeň vrbolistá ´Pendula´, v češtině je často nazývaná olivovník severu, hrušeň smuteční, nebo hrušeň vrbová.

Je to středně velká, až velká opadavá hrušeň s povislými větvemi. Listy jsou úzké, protáhlé a šedozelené až stříbrošedé barvy, květy jsou v dubnu a květnu nenápadné krémově bílé a lehce voní, na podzim následují nejedlé hruškovité plody. Tato hrušeň má ráda polohu na plném slunci a je nenáročná pokud jde o půdu a pokud je dobře propustná. Rostlina je nenáročná na údržbu, vyžaduje malé prořezávání, a to po odkvětu. 

Je vhodná i k výsadbě do velkých květináčů, ale nesmíte zapomenout na drenáž ve spodní části nádoby. Také každoroční jarní hnojení (dlouhodobé hnojivo) je dobré, protože živiny jsou z půdy rychle vyčerpány. Je dobře mrazuvzdorná a její střibřité listy jsou krásné v kombinaci s trvalkami (kakost, kontryhel, šanta zkřížená)

Nabízíme ji roubovanou na 120 cm vysokém kmínku.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
prodejní rozměr: vk 120 cm, koruna, C 10

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.