Objednávky s rostlinami expedujeme v březnu.

Zmarlika kanadská JN2´The Rising Sun´- Cercis canadensis - 12 l

Kód: ZAMV23-3-C13
ZDARMAZDARMA
cercis Rissing Sun
2 170 Kč / ks
Skladem

´The Rising Sun´ (Vycházející slunce) je nová odrůda Zmarliky kandské - Cercis canadensis, kterou představili Ray a Cindy Jacksonovi z Jackson Nursery.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Květy se objevují před olistěním a jsou atraktivní pro včely a motýly. Pak se začnou objevovat zářivě zlaté listy, poté světle zelené listy a nakonec nově rašící listy budou oranžové, které potěší snad každého. Tento nízký strom (vyšší keř) je ideální pro menší zahrady a městské čtvrti. Pokud potřebujete výraznější kousek do své zahrady, tak tato zmarlika bude ta pravá. Je plně mrazuvzdorná, ale i tak ji několik provních let musíte chránit před silnějšími mrazy. Nové výhony mohou omrzat.

Pokud chcete pěstovat tuto rostlinu ve své zahradě, měli byste dodržovat následující pokyny:

  • Zvolte slunné nebo polostinné stanoviště s dobře propustnou, mírně vlhkou půdou. Zmarlika není náročná na pH půdy, ale nesnáší zamokření.
  • Vysaďte rostlinu do připravené jámy tak, aby kořenový krček byl v úrovni terénu. Zalijte hojně a přimáčkněte půdu kolem kořenů.
  • Pravidelně zalévejte rostlinu, zejména v prvním roce po výsadbě a v suchých obdobích. Nepřelévejte ani neponechávejte půdu vyschnout.
  • Hnojte rostlinu jen mírně, například organickým hnojivem na jaře. Příliš silné hnojení může snížit kvetení a způsobit nadměrný růst listů.
  • Řežte rostlinu jen minimálně, pokud je to nutné pro udržení tvaru nebo odstranění poškozených či nemocných větví. Řez provádějte co nejdříve po odkvětu, aby se neohrozila tvorba květů pro příští rok. Nedoporučuje se řezat starší rostliny do silného dřeva, protože to může vést k infekcím a odumření.
  • Chraňte rostlinu před mrazem, zejména mladé exempláře. Můžete použít chvojí, netkanou textilii nebo jiný materiál, který zakryje korunu i kořeny. Zmarlika je plně mrazuvzdorná do cca -29°C, ale potřebuje zimu s nižšími teplotami pro správnou tvorbu květů. Nejnáchylnější na silnější mrazíky jsou nové přírůstky větví. Pokud by opravdu omrzly, tak je ostříhejte, až na zdravé dřevo a zmarlika Vám opět znovu obrazí. Hlídejte si, ať Vám pod roubem nevyroste původní keř. tyto výhony musíte uříznout v zemi. 

Doufám, že tyto informace vám pomohou s pěstováním Cercis canadensis ´The Rising Sun´ 

Doplňkové parametry

Kategorie: Keře
barva květů: růžová
barva listů: zlatá, světle zelenkavá
doba květu: duben - květen
doprava: DPD
mrazuvzdornost: -29°C
prodejní rozměr: výška 100-120 cm, C 12
šířka v dospělosti: 3 - 4 m
umístění: slunce, polostín
výška v dospělosti: 3 - 4 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0

Zahradnictví Arónie pěstuje trvalky, okrasné trávy, keře i stromy v malých i velkých květináčích. 

Nabízíme vše i ve vzrostlém stavu.

Motto je: Důležitá je kvalita a ne kvantita.

Dodáváme nejen našim online zákazníkům, ale i zahradním architektům a realizátorům. 

Zákazníci nám zadávají dodání veškerých rostlin dle jejich zahradního návrhu.