Osobní návštěva zahradnictví (například pro vyzvednutí objednávky) je možná pouze po domluvě.

Zmarlika kanadská ´Merlot´- Cercis canadensis - 12 l

Kód: ZAMV23-2-C12
ZDARMAZDARMA
zmarlika na podzim merlot
2 170 Kč / ks
Skladem

Zmarlika kanadská je odolnější, než jiné druhy zmarlik. Odrůda ´Merlot´ má krásné růžové kvítky, které vyrůstají přímo ze dřeva ještě před rašením listů.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zmarlika Merlot je kříženec mezi zmarlikou kanadskou a zmarlikou texaskou, která je odolnější vůči suchu a horku než jiné zmarliky.

Cercis canadensis 'Merlot' je kompaktní, opadavý strom se vzpřímeným, hustým habitem. V dospělosti dorůstá do výšky a šířky přibližně 3-4 m.

Květy se objevují před olistěním a jsou atraktivní pro včely a motýly. Pak se začnou objevovat zářivě zlaté listy, poté světle zelené listy a nakonec nově rašící listy budou oranžové. Tento nízký strom (vyšší keř) je ideální pro menší zahrady. Pokud potřebujete výraznější kousek do své zahrady, tak tato zmarlika bude ta pravá. Je plně mrazuvzdorná, ale i tak ji několik prvních let musíte chránit před silnějšími mrazy. Nové výhony mohou omrzat.

Pokud chcete pěstovat tuto rostlinu ve své zahradě, měli byste dodržovat následující pokyny:

  • Zvolte slunné nebo polostinné stanoviště s dobře propustnou, mírně vlhkou půdou. Zmarlika není náročná na pH půdy, ale nesnáší zamokření.
  • Vysaďte rostlinu do připravené jámy tak, aby kořenový krček byl v úrovni terénu. Zalijte hojně a přimáčkněte půdu kolem kořenů.
  • Pravidelně zalévejte, zejména v prvním roce po výsadbě a v suchých obdobích. Nepřelévejte ani nenechávejte půdu vyschnout.
  • Hnojte rostlinu jen mírně, například organickým hnojivem na jaře. Příliš silné hnojení může snížit kvetení a způsobit nadměrný růst listů.
  • Řežte rostlinu jen minimálně, pokud je to nutné pro udržení tvaru nebo odstranění poškozených či nemocných větví. Řez provádějte co nejdříve po odkvětu, aby se neohrozila tvorba květů pro příští rok. Nedoporučuje se řezat starší rostliny do silného dřeva, protože to může vést k infekcím a odumření.
  • Chraňte rostlinu před mrazem, zejména mladé exempláře. Můžete použít chvojí, netkanou textilii nebo jiný materiál, který zakryje korunu i kořeny. Zmarlika je plně mrazuvzdorná do cca -29°C, potřebuje zimu s nižšími teplotami pro správnou tvorbu květů. Nejnáchylnější na silnější mrazíky jsou nové přírůstky větví. Pokud by opravdu omrzly, tak je ostříhejte až na zdravé dřevo a zmarlika Vám opět obrazí. Hlídejte si, ať  Vám pod roubem nevyroste původní keř. Tyto výhony musíte uříznout (pokud vyrůstají až pod zeminou, odhrábnout, ustřihnout, zahrábnout). 

 


 

Doufám, že tyto informace vám pomohou s pěstováním Cercis canadensis Merlot. Je to nádherná rostlina, která určitě oživí vaši zahradu svými barvami a tvary.

Doplňkové parametry

Kategorie: Keře
barva květů: růžová
barva listů: vínová, na podzim rezavá
doba květu: duben - květen
doprava: DPD
prodejní rozměr: výška 60 - 80 cm, C 12
šířka v dospělosti: 3 - 4 m
umístění: slunce, polostín
výška v dospělosti: 3 - 4 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0

Zahradnictví Arónie pěstuje trvalky, okrasné trávy, keře i stromy v malých i velkých květináčích. 

Nabízíme vše i ve vzrostlém stavu.

Motto je: Důležitá je kvalita a ne kvantita.

Dodáváme nejen našim online zákazníkům, ale i zahradním architektům a realizátorům. 

Zákazníci nám zadávají dodání veškerých rostlin dle jejich zahradního návrhu.