Javor babyka - Acer campestre´Elsrijk´ - ok 10/12 Okrasné stromy

Kód: ZABP276-1-AA
6 200 Kč / ks
Momentálně nedostupné (5 ks)

Javor babyka ´Elsrijk´ -  (Acer campestre) je krásný, menší strom s drobnými listy. Jedná se o menší verzi javoru babyky pojmenovaného po parku v Holandsku, kde byl objeven.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dobře se hodí pro menší zahrady, snáší dobře dlažbu a díky jeho husté a kompaktní koruně je vhodný i do úzkých uliček. Dokonce je možné jej sázet na střešní zahrady, ale je oblíbený i ve městech jako alejový strom.

Kvete malými žlutými květy a na podzim se javor Elsrijk barví do žlutých barev, 

Koruna je oválná a strom dorůstá do výšky 8 - 12 metrů. Tato odrůda dobře roste na humózních, dobře odvodněných půdách, ale snáší širokou škálu podmínek, jako je sucho a silný vítr.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
barva listů: zelená
doprava: osobní, nebo náš rozvoz
podmínky: humózní, vápnatá, propustná půda
prodejní rozměr: ok 10/12, v kontejneru
umístění: slunce, polostín
výška: 8-12 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.