V zahradnictví je možné osobně vybírat pouze stromy a vzrostlé keře. Termín návštěvy je nutné rezervovat předem. Můžete přijet i v něděli. Ostatní zboží je nutné objednat přes e-shop. Nachystáme a pošleme, nebo si svou objednávku můžete vyzvednout osobně.

Javor dlanitolistý - Acer palmatum 200 - 250 cm vícekmen Exkluziv

Kód: ZAMW23-4-C35
9 200 Kč / ks
Skladem

Javor dlanitolistý má celou sezónu svěží zelenou barvu listů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zahradníci, kterým se japonské javory líbí, ale upřednostňují spíše přírodní vzhled zahrady, se červenolistým javorům vyhýbají. Je zde ale možnost si vysadit základní druh a to javor dlanitolistý, který má listy zelené a pouze na jaře se barví do jemně bronzové barvy. Na podzim se pak listy barví do krásných podzimních odstínů. 

Je to výborná alternativa, jak se nevzdat těchto krásných javorů a zakomponovat je i do přírodní zahrady. 

Dorůstá do 4 metrů a roste spíše pomalu. Šířka je stejná jako výška. Vyžaduje kyselejší a vlhčí půdu. Prospívá i na slunci a v polostínu.

Japonské javory se nechávají bez výchovného řezu, protože jejich růst je velmi originální a řez by nemusel dopadnout dobře.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
barva listů: zelená
doprava: osobní, dle domluvy naší dopravou
podmínky: kyselá půda, propustná, vlhčí,
prodejní rozměr: 200 - 250 cm, 35 l kontejner, vícekmen
umístění: slunce - polostín
výška: 3 - 6 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.