Javor mléč ´- Acer platanoides Deborah´- ok 10 - 12

Kód: AA002/3
Značka: Aronie Arbo
5 800 Kč / ks
Skladem (2 ks)

Pokud hledáte do své zahrady vyšší strom, který Vám zakryje nechtěný výhled, nebo potřebujeme odclonit vedlejší pozemek, tak Acer platanoides 'Deborah ' je ten pravý.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Listy javoru mléč ´Deborah´jsou na jaře červené a později přecházejí do zelené barvy. , Ty nově rašící listy se v průběhu růstu opět barví do červena a to vytváří velmi atraktivní kontrast. Na podzim nás okouzlí úžasnými oranžovými a žlutými barvami. Kvete, jako všechny javory mléče, žlutými, výraznými květy. 

Před zimou je dobré chránit kmeny nátěrem, a to nejen tento druh javoru.

Vyžaduje slunné stanoviště 

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
barva listů: zelená, při rašená červená, podzim oranžové a červené
podmínky: bez nároků
prodejní rozměr: ok 10 - 12 cm
šířka v dospělosti: 6 - 8 m
umístění: slunce
výška v dospělosti: 12 - 15 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.