V zahradnictví je možné osobně vybírat pouze stromy a vzrostlé keře. Termín návštěvy je nutné rezervovat předem. Můžete přijet i v něděli. Ostatní zboží je nutné objednat přes e-shop. Nachystáme a pošleme, nebo si svou objednávku můžete vyzvednout osobně.

Jeřáb sladkoplodý - Sorbus auc. ´Edulis´ (syn. Moravica) - ok 12/14 Sorbus aucuparia edulis

Kód: ZABP411-33-AA
6 900 Kč / ks
Skladem

Jeřáb Edulis je speciálně vypěstovaný pro své velké cukernaté plody určené k domácímu zpracování. Jeřabiny jsou na rozdlíl od jiných jeřábů sladké a mnohem méně trpké.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jeřabiny jíme čerstvé, nebo z nich děláme sirupy, zavařeniny, čaje. Sušíme je i zmrazujeme. Jeřabiny mají velký obsah cenných látek. Užívá se i v léčitelství. Jsou skvělou potravu pro ptáky a květy jeřabin zase vyhledávají na jaře včely. 

Upřednostňuje kyselou půdu, ale je nenáročný. Jeřáb snáší slunce i polostín, je houževnatý a bude růst i ve znečištěném prostředí u komunikací. 

Je to středně velký strom s rychlým růstem.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
barva plodů: červená, oranžová
doprava: rozvor Aronie nebo osobni
prodejní rozměr: obvod kmene ok 12/14 cm, kontejner
šířka v dospělosti: 3 m
výška v dospělosti: 6 - 10 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.