Osobní návštěva zahradnictví (například pro vyzvednutí objednávky) je možná pouze po domluvě.

Jeřáb - Sorbus auc. ´Sheerwater Seedling´ - ok 8/10 Sorbus aucuparia ´Sheerwater Seedling´ - ok 12 - 14

Kód: ZABP411-33-AA2
5 400 Kč / ks
Skladem

Jeřáb Sheerwater Seedling má načervenalou oranžovou barvu plodů a jeho speřené listy se na podzim barví do oranžových, žlutých a červených odstínů.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jeřabiny jíme čerstvé nebo z nich děláme sirupy, zavařeniny, čaje. Sušíme je nebo i zmrazujeme. Jeřabiny mají velký obsah cenných látek. Užívá se i v léčitelství. Jsou skvělou potravu pro ptáky a květy jeřabin zase vyhledávají na jaře včely. 

Upřednostňuje kyselou půdu,ale je nenáročný. Jeřáb snáší slunce i polostín, je houževnatý a bude růst i ve znečištěném prostředí u komunikací. 

Jeho růst je vzpřímenější než jiné odrůdy a je ideální pro malé zahrady, ale i jako alejový strom do ulic. 

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
barva plodů: červená, oranžová
doprava: rozvor Aronie nebo osobni
prodejní rozměr: obvod kmene ok 8/10 cm, kontejner
šířka v dospělosti: 3 m
výška v dospělosti: 6 m

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.