Osobní návštěva zahradnictví (například pro vyzvednutí objednávky) je možná pouze po domluvě.

Platan javorolistý - Platanus acerifolia - ok 8/10

Kód: ZATP22-1
4 200 Kč / ks
Skladem

Platan je impozantní strom s nádhernou šedozelenou kůrou, která se během růstu odlupuje a vytváří tak velmi atraktivní podívanou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Je jasné, že pro tento strom již potřebujete velkou zahradu a ten kdo ji má, by neměl váhat. Lze jej udržovat i nižšího vzrůstu, ale musí být jednou za čas zkracován a dle mého názoru potom strom nevypadá moc přirozeně.

Doplňkové parametry

Kategorie: Stromy
doprava: pouze osobní, Klokočůvek
podmínky: bez nároků, spíše vlhčí
prodejní rozměr: ok 8/10, vk 150, 180 a 200 cm, celková výška 400 cm, 40 - 65 l
umístění: slunce
výška v dospělosti: 5 - 30 m, lze stříhat

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.