V zahradnictví je možné osobně vybírat pouze stromy a vzrostlé keře. Termín návštěvy je nutné rezervovat předem. Můžete přijet i v něděli. Ostatní zboží je nutné objednat přes e-shop. Nachystáme a pošleme, nebo si svou objednávku můžete vyzvednout osobně.

Okrasná jabloň 'Liset' - Malus 'Liset'

Kód: 22454
4 600 Kč / ks
Skladem

"Liset" je odrůda okrasné jabloně, která je známá svými krásnými květy a dekorativním ovocem.

 
 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato odrůda je oblíbená pro své atraktivní vlastnosti a je často vysazována v zahradách a parcích pro estetický efekt. Květy Malus Liset jsou obvykle růžové až bílé a vykvetou na jaře, což poskytuje nádherný pohled. Ovocem této jabloně jsou drobná červená jablka, která mohou být také dekorativní a přitahují pozornost. Je to skvělá volba pro ty, kdo chtějí přidat do své zahrady barevné prvky a zároveň si užít krásné květy a plody.

Je to strom, který dorůstá do výšky 4-7 metrů a má kulovitou korunu, což znamená, že může růst do šířky podobné své výšce. Rašící listy jsou vínově zbarvené, což přidává zajímavý kontrast do zahrady. Během léta listy postupně přechází do zelené barvy, ale na podzim opět nabývají intenzivní červené barvy.

Její drobná fialovohnědá jablíčka jsou typická pro tuto odrůdu a zůstávají na stromě dlouho do zimy. Pro člověka může být chuť těchto plodů trpká, ale pro ptáky jsou skvělou zimní pochoutkou.

Co se týče pěstování, Malus Liset nejlépe prosperuje v hlubokých, živných půdách, které jsou dobře zásobené vodou. Slunné stanoviště je ideální pro podporu kvetení a plodnosti, i když může růst i v polostínu. V polostínu však může kvetení a tvorba plodů být slabší. Díky svým estetickým vlastnostem se Malus Liset často používá jako solitéra v zahradách a parcích, kde přináší krásu a zároveň slouží jako zdroj potravy pro ptáky.

 
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

mceclip0-10

Aronie Arbo s.r.o. jsme založili s manželem Petrem, a to díky velké poptávce po větších stromech pěstovaných v kontejneru. 

Můj muž Petr Stupárek, vystudoval Střední lesnickou školu v Hranicích na Moravě, a celý život se věnuje výsadbám lesíků, remízků a alejí ve volné krajině. Nyní díky němu a jeho kolegovi je vysazeno tísíce a tisíce listnatých stromů a keřů. Tyto výsadby jsou velmi důležité pro biodiverzitu ve volné krajině, kde jsou většinou širé lány polí, nebo pastvin a ptáci i zvěř ztráceli možnost hnízdění a úkrytu před predátory. Remízky slouží ptákům i hmyzu k potravě a také k hnízdění. 

Nyní pěstuje stromy a vzrostlé keře pro naši okrasnou školku Aronie Arbo a při této práci ještě vymýšlí menší projekty pro výsadby v krajině.